Oficjalny przewodnik po Zamościu

Language
Proszę czekać...
Szukaj w kalendarzu
Proszę czekać...
 • trwa: Galerie i wystawy, 31 dni, do 5 stycznia 2020

  Marzanna Mucha, Roman Mucha

  Marzanna Mucha, Roman Mucha

  MARZANNA MUCHA
  e-mail: rmucha4@wp.pl
  Urodzona w Tomaszowie Lub. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Mieczysława Hermana w 1984 r. Od 1991 r. nauczycielka plastyki i wiedzy o kulturze w Liceum Ogólnokształcącym w Tomaszowie Lub. W 2014 r. wyróżniona przez Ministra Kultury odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” Twórczość w dziedzinie malarstwa sztalugowego, malarstwa na jedwabiu, pasteli, rysunku i ekslibrisu.
  ROMAN MUCHA 1934-2017
  Urodzony w 1934 r. w Wierszczycy pow. Tomaszów Lubelski. Był absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu i Studium Nauczycielskiego (kierunek wychowanie plastyczne) w Zamościu. Studiował na Wydziale Filozoficzno - Pedagogicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie ze specjalizacją plastyczną. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2005 r. ), nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2009 r.) oraz medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2015 r.). Zmarł 6 marca 2017 r. Twórczość w dziedzinie grafiki warsztatowej i użytkowej.

  Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska
  +48 (84) 638 57 82
  http://www.bwazamosc.pl

Projekt współfinansowany ze środków UNII EUROPEJSKIEJ - EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA LATA 2007-2013
© Urząd Miasta Zamość