Oficjalny przewodnik po Zamościu

Zamość
Proszę czekać...
Szukaj w kalendarzu
Proszę czekać...
 • trwa: Film, 0 dni, do 25 maja 2018

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  SHORT WAVES ON TOUR 2018

  Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na SHORT WAVES ON TOUR 2018 czyli objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych. W programie zamojskiej odsłony festiwalu znajdzie się zestaw pięciu najlepszych krajowych produkcji – fabuł, animacji i dokumentów, prezentowanych podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. W Zamościu SHORT WAVES ON TOUR 2018 odbędzie się w 25 maja /piątek/ 2018 o godz. 19:00. To najbardziej treściwy festiwal krótkiego kina.

  Autorzy 5 najlepszych filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. Z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji - smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

  Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 10 tys. zł., która wręczona zostanie 16 czerwca 2018 w Poznaniu na szczególnym wydarzeniu audiowizualnym z udziałem autorów filmów. Wśród głosujących rozlosowana zostanie nagroda główna - podwójne zaproszenie na pełen atrakcji weekend w Poznaniu 15-17 czerwca oraz udział w ceremonii finałowej Short Waves on Tour. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy obejrzeć filmy, zagłosować na ulubiony tytuł w programie i podać swój adres e-mail na karcie do głosowania. Zwycięzca zostanie poinformowany o nagrodzie drogą mailową do 10 czerwca.

  Program filmowy:

  SHORT WAVES ON TOUR 2018 (113’)

  Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min

  Czarnoksiężnik z krainy U.S., reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min

  Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min

  Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min

  Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

  Bilet na wszystkie filmy: 12 zł (norm.), 10 zł (ulgowy), 9 zł (dla DKF).

  Uwaga! Na to wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji. Zapraszamy do zakupu biletów w kasach kina lub online.

   

  Wolta (Volte) reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min

  Zuzia od kilku lat trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek, jest zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Do czasu: w kolejnym sezonie okazuje się, że figury z jej udziałem nie mają już gracji i lekkości.

  Czarnoksiężnik z krainy U.S. (The Wizard of U.S.) reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min

  Animowany kolaż, satyra powieści L. Franka Bauma. Tajemnicze tornado porywa Dorotkę i przenosi do niezwykłego miejsca. Podąża na spotkanie Czarnoksiężnika, który ma spełnić jej marzenia.

  Nic nowego pod słońcem (Nothing New Under the Sun) reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min

  Michał pracuje przy hodowli krów. Po pracy wraca do domu, je i odpoczywa. Każdy dzień Michała wygląda dokładnie tak samo. Pewnego dnia przyjeżdża do niego poznana przez internet dziewczyna.

  Heimat, reż. Emil Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.

  Pięcioosobowa, dziwaczna rodzina spotyka się na komisariacie w małej miejscowości. Dorosłe dzieci muszą zeznawać przeciwko mężczyźnie, który pobił ich ojca.

  Fusy (Dregs), reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min

  Beata jest telewizyjną wróżką na telefon. Codziennie doradza innym ludziom, mimo własnych niepowodzeń. Jej życie diametralnie się zmienia, gdy jej przepowiednia nieomal doprowadza do tragedii.

  Centrum Kultury Filmowej "Stylowy"
  84 639 23 13
  www.stylowy.net

Projekt współfinansowany ze środków UNII EUROPEJSKIEJ - EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA LATA 2007-2013
© Urząd Miasta Zamość