Oficjalny przewodnik po Zamościu

Proszę czekać...
Szukaj w kalendarzu
Proszę czekać...
 • trwa: Galerie i wystawy, 21 dni, do 6 kwietnia 2018

  Agnieszka Rzeźniak i Marek Rzeźniak

  Agnieszka Rzeźniak i Marek Rzeźniak

  Wernisaż dnia 15.03.2018 godz.17.00 

  Agnieszka Rzeźniak absolwentka Liceum Plastycznego w Zamościu i Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie obecnie mieszka i tworzy. Malarka, ilustratorka, performerka, instruktorka i pomysłodawczyni warsztatów artystycznych. Współtworzy rodzinną Galerię Szur w uroczej miejscowości na Roztoczu o tej samej nazwie. (www.galeriaszur.pl) . Od 2005 roku współtworzy grupę LUHUU! która zajmuje się performancem (www.luhuu.pl). Od 2012 roku współpracowała ze Stowarzyszeniem Nomada, gdzie prowadziła zajęcia artystyczno - edukacyjne dla dzieci i młodzieży romskiej. Od 2015 współpracuje z Centrum Artystycznym Sztukarnia w Warszawie. W 2012 roku zaczęła tworzyć unikatową markę SzurSzur. W swych obrazach i ilustracjach pokazuje świat natury, w którym to personifikuje jego mieszkańców. Jej rozpoznawalny styl można zobaczyć zarówno w ilustracjach bajek jak i wielkoformatowych muralach w przestrzeni miejskiej i prywatnej (facebook.com/szurszurski).

   

  Marek Rzeźniak urodził się w Zamościu, gdzie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie uzyskał w pracowni malarstwa prof. Wacława Taranczewskiego w 1969 roku. Jest członkiem ZPAP i Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Uprawia twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku, jest autorem ponad czterdziestu wystaw indywidualnych, trzykrotny stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Od 1987 związany jest ze wsią Szur koło Krasnobrodu na Roztoczu. Tam powstały cykle obrazów: Strachy Polskie, Strachy Roztocza, Żywioły, Wokół Księżej Góry, Miedzy Niebem a Ziemią, Koniec Wielkiej Armii, Ogrody. Obrazy inspirowane są krajobrazem Roztocza z zauważeniem rzeczy, miejsc i ludzi. Wakacyjne podróże, w tym częste wizyty we Wrocławiu, literatura książki Joris Karl Huysmansa zaowocowały cyklem „Katedry”. 2007 roku artysta postanowił otworzyć swoją pracownię dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców i turystów tworząc rodzinną niekomercyjną „Galerię Szur”, gdzie przy herbatce z ziół rosnących w ich ogródku wprowadza odwiedzających galerię w arkana sztuki.

  Biuro Wystaw Artystycznych - Galeria Zamojska
  +48 (84) 638 57 82
  http://www.bwazamosc.pl

Projekt współfinansowany ze środków UNII EUROPEJSKIEJ - EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO w ramach REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO NA LATA 2007-2013
© Urząd Miasta Zamość